Наука БараБуки: від книжки до сценарію

Про що вебінар?
Упродовж двох днів занять учасники й учасниці вебінару
- зрозуміють, чим написання сценарію відрізняється від написання книжки;
- ознайомляться з основами драматургії;
- дізнаються, як реалізувати власний сценарій.
Для кого?
- для письменників/ць, які працюють у сфері дитячої та підліткової літератури;
- для авторів/ок, які мають видані книжки й хотіли б спробувати свої сили у драматургії і сценаристиці;
- для тих, хто мріє побачити героїв своїх книжок на екрані.
 
Про спікерку
Анастасія ЛАВРЕНІШИНА, сценаристка, письменниця, авторка книжок для дітей і підлітків. За освітою – драматургиня кіно і телебачення. Довгий час працювала на телебаченні сценаристкою, копірайтеркою рекламного відділу та креативною продюсеркою.
Разом чоловіком, режисером Анатолієм Лавренішиним, розробляє інтерактивні казки для дітей «Люба Жу».
Упродовж восьми років Лавренішині спільно працювали над сценарієм повнометражного мультфільму «Віктор_робот». У 2020 році мульфільм отримав приз глядацьких симпатій Одеського кінофестивалю та премію за найкращий анімаційний фільм від спільноти кінокритиків «Кіноколо», у 2021 році стрічка вийшла у прокат у кінотеатрах України. У той же час Анастасія написала повість-приквел до мультфільму «Віктор_робот. Щоденник Збирача Планет» у тандемі з астрофізикинею Тетяною Скороход.
Отримала ґрант на розвиток кінопроекту від УКФ, написала сценарій за мотивами власної книжки «Дрімучий ліс».
Як узяти участь?
Оргвнесок за участь у вебінарі – 600 грн. Формат – онлайн, на платформі ZOOM. Тривалість зустрічі – до 2 годин (лекція + запитання). Запис лекцій буде доступний упродовж трьох місяців від старту курсу. Реєстрація за формою https://forms.gle/di2WeQbmZK3ucaHY8.
«Науку БараБуки» – серію воркшопів про те, як писати й удосконалювати літературу для дітей і підлітків, – розробили редакторки Простору Української Дитячої Книги «БараБука», методистки НЦ «Мала академія наук України», багаторічні учасниці журі книжкових рейтингів, літературні критикині, авторки книжок для дітей і підлітків Тетяна Стус, Анна Третяк, Ольга Купріян, Анастасія Музиченко, Марія Артеменко та Ольга Сілакова.
Організаційні партнери: НЦ «Мала академія наук України»