Презентація вибраних праць Григорія Костюка "Літературознавство. Критика. Публіцистика" (т. 1, т. 2)

Про видання:
До обох томів вибраних праць "Літературознавство. Критика. Публіцистика" (2015, 2022) увійшли наукові розвідки і статті вченого та суспільно-громадського діяча Григорія Костюка (1902–2002), які у всій повноті представляють літературознавчу концепцію дослідника про розвиток українського письменства за півстоліття (1917-1967).
Зокрема, перший том відображає його позицію в історико-літературному поступі української діаспори. Тут вміщено статті: «На магістралі історії», «З літопису літературного життя в діаспорі», «Проблеми літературної критики», «Доба і письменник» та ін. Уперше публікується нарис «Українська література до революції 1917 року. Основні лінії ідейно-мистецького розвитку (Спроба періодизації)», що зберігся в особистому архіві Г. Костюка, і є, ймовірно, частиною його ширшої праці «Основні проблеми періодизації історії української літератури (Спроба нового трактування)».
До другого тому увійшов цикл лекцій, прочитаних на радіо «Свобода» до ювілейної дати — п’ятдесятиліття українських визвольних змагань 1917–1921 рр. Літературознавець виклав свої міркування про розвиток і становлення української літератури у радіобесідах під назвою «Українська література за пореволюційне п’ятдесятиріччя (1917–1967). Думки і спостереження». За своїм змістовим наповненням збірка відображає ще один етап його творчого життя. Публікується уперше.
В обох томах подано також історико-літературні портрети українських письменників: Б. Антоненка-Давидовича, І.Багряного, В.Винниченка, Остапа Вишні, С. Гординського, О. Досвітнього, М. Куліша, А. Любченка, В. Підмогильного, М. Плевака, Й. Позичанюка, У. Самчука, І. Світличного, О. Тарнавського, М.Хвильового, Ю. Шереха, Ю.Яновського.
Упорядкування, коментарі Надії Баштової.
Передмова до першого тому Володимира Панченка.
Чекаємо на вас!