До Лисичанська і Сєвєродонецька завітають київські письменники
Про творчість Юлії Бережко-Камінської класик сучасної української літератури, поет, лауреат Шевченківської премії Василь Герасим’юк говорить: «Попередня книга Юлії Бережко-Камінської "Пошепки і вголос" була номінована на Шевченківську премію. І не випадково. На моє переконання, Юлія закінчила літературну школу Ліни Костенко з золотою медаллю, ВНЗ Ліни Костенко з відзнакою. Є в неї і лінокостенківська афористичність, і темперамент, є й шекспірівські пристрасті, і меланхолія – вся райдуга в усіх кольорах і відтінках. У любовній ліриці Юлії є справжні – боюся високих слів, але скажу – шедеври, які б я включив до будь-якої антології сучасної української поезії».
Юлія Бережко-Камінська – авторка численних журналістських і літературних публікацій у регіональній і всеукраїнській пресі. Має сім книг поезій: «Є задля чого нам жити», «Контрасти», «Між видихом і вдихом», «Так хочеться жити», «Сад (зриме і незриме)», «Пошепки і вголос», «Невідворотне». Упорядник книги поезій «Римований Ірпінь» та співавтор майже 60 літературних збірок.
Понад 45 поезій покладено на музику, у тому числі й у співавторстві з народними артистами України Ігорем Покладом та В’ячеславом Самофаловим. Спільна з Ігорем Покладом пісня у 2019 р. стала офіційним гімном смт Ворзель (Київщина).
Юлія – переможець всеукраїнських та міжнародних літературних конкурсів і фестивалів, лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. Г. Тютюнника. Цього року її твір відзначений спец премією на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова». Член Національної спілки письменників України, Всеукраїнського творчого об’єднання «Конгрес літераторів України», Міжнародної організації «Жінки за мир в усьому світі». Організатор численних мистецьких заходів – вечорів камерної та класичної музики, оперного співу, поезії, співорганізатор Всеукраїнського фестивалю поезії та авторської пісні «Ірпінський Парнас», член журі Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Г. Тютюнника та ведуча циклу літературних зустрічей Національної спілки письменників України «Майстри слова».
Книга «Невідворотне», яку Юлія презентуватиме у Сєвєродонецьку, вже отримала численні відгуки серед читачів та літературознавців та запрошення презентувати її в багатьох містах України. Їй присвячена низка радіо- і телепрограм.
Олександр Козинець – український поет, прозаїк. Автор поетичної тетралогії «Pin-код: ЗИМА», «Обвітрена весна», «Скибочки літа», «Тричі осінь»; літературних проектів «Щоденник», «Щоденник. Re: make», «ПРОдайте їсти»; співупорядник збірки поезій «Метро всередині нас». Переможець літературного конкурсу імені Григора Тютюнника, міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», «Молода КороНація», володар спецвідзнаки конкурсу «Коронація слова» «Terra інклюзія». Публікується у вітчизняних та зарубіжних літературних антологіях, альманахах, журналах, газетах. Вірші перекладені білоруською та англійською мовами. Кандидат педагогічних наук, музикант, хорист.
У 2019 році в світ вийшли одна за одною чотири поетичні збірки Олександра. «PIN-code: ЗИМА», «Обвітрена весна», «Скибочки літа» та «Тричі осінь». З’явилися вони не самі, а з не менш поетичними передмовами Анни Багряної, Валерії Богуславської, Олександри Малаш та Світлани Привалової.
Як визначити жанр цих поезій? Напевно, віршований календар, розділений на чотири сезони. Між іншим, серія так і зветься «Сезони днів». Фактично це – вірші-приписи на щодень. За словами автора, ще 2017 р. його заполонила ідея кожного дня створювати бодай один поетичний текст. Дисциплінований Козинець пішов за цією ідеєю не озираючись — так і постали 365 (точніше, 366 – на випадок високосного року) віршів, що відтворюють як довколишню картину, так і внутрішній, психологічний стан людини. «Сезони» — не просто замальовки, а цілий сюжет, історія однієї душі, багатосерійний фільм про мандри Козинцевого нотатника.
З прес-релізи, надісланого в редакцію