Поет Олег Коцарев прочитає лекцію про авангардний Харків 20-30-х років ХХ ст.
Літературна програма до виставки "Заборонене зображення" зосереджена на двох яскравих періодах харківської літератури минулого століття. «Червоний Ренесанс» був відчайдушною спробою позбутись провінційності української культури, а ідеї, озвучені у 1920-х роках, періодично актуалізуються до сьогодні. Шістдесятництво як суспільний феномен включає численні художні твори, які демонструють опір митців ситуації несвободи в СРСР. Література, що «випадала» зі встановлюваних системою рамок і вела діалог із цілим світом, сьогодні продовжує свою оригінальну історію і спонукає до нових прочитань та інтерпретацій.
Кураторка літературної програми — Тетяна Пилипчук, співробітниця «Харківського ЛітМузею», кураторка виставкових та освітніх проектів. Партнер заходу — Харківський літературний музей.
Олег Коцарев — поет, прозаїк, есеїст, журналіст, перекладач. Співупорядник (разом з Юлією Стахівською) антології «Українська авангардна поезія (1910-1930-ті роки)». Найновіша книжка Коцарева — роман «Люди в гніздах».
На обкладинці — Василь Єрмилов, Рельєф «А», 1920-ті рр.
Джерело: